Translate this Blog into many languages

Lesson Study Packs

When we are in a lesson together we can study whatever topic you wish. I have been a teacher for a long time and I have a lot of resources for lessons.  I can provide lesson study packs that we will use in the lesson and you can purchase them for study later. Please see the category and price list below. 

For grades 4, 5, and 6 I have study packs for:
Language arts
Test Preporation

For grades 7 and 8 (Matthayom 1 and 2)

For adults I have study packs for:
Business English
Travel English 
Job Interviews and presentations

Lesson packs are 300THB per lesson. 
Most lessons are in MS word format and can be printed and sent to you by post or if you have Google drive I can send to you after payment is received. 

If you wish to buy lessons in units (5 or 10 lessons per unit)
The price can be negotiable.   


No comments:

Post a Comment